Vstupte do eshopu

BÍLKOVINNÁ DIETA FÁZE I (4 sáčková jídla)

Vyhýbáme se tělesným aktivitám !!! Organismus se cca třetí den užívání proteinové diety dostane do stavu "ketózy" co je stav, kdy tělo sahá po tukových zásobách a začíná je spalovat. Jakákoli fyzická námaha, -sport, -zapříčiní spalování ne tuku, ale svalové hmoty, což bude mít za následek pouze úbytek hmotnosti, ale ne tukových zásob !!!


SNÍDANĚ V 7:30

1 sladký instantní přípravek (teplý nápoj, příp. Smoothie, příp. Ovesná kaše, příp. Pudink)

šálek neslazené kávy nebo čaje (pokud možno bez umělých sladidel)


SVAČINA V 10:00

10 dkg poctivé šunky (co nejvyšší možný obsah masa), příp. 10 dkg. nízkotučného LIGHT sýru.


OBĚD V 13:00

1 SLANÝ instantní přípravek (např. Omeleta, příp. Polévka)

+ Povolené druhy zeleniny


Zelenina v neomezeném množství (vyberte si z následujícího seznamu):

Artyčoky, Houby, Patizon, Sója (klíčky), Brokolice, Chřest, Pórek, Špenát, Celer bílý, Kel, Čekanka, Květák, Ředkvičky, Dýně, Fazolové lusky, Lilek, Zelí (zelené, červené), Salát (všechny druhy), okurka, Řeřicha, Rukola, Fenykl, Salát polníček.


SVAČINA V 16:00

1 SLADKÝ instantní přípravek (např. Pudink, příp. Smoothie, příp. Palačinka)

+ Velkou sklenici vody nebo lehký čaj či velký šálek slabé kávy


VEČEŘE V 19:30

1 SLANÝ instantní přípravek (doporučujeme jen Polévku)

+ Povolené druhy zeleniny

Nezapomínejte na užívání minerálů a výživových doplňků !!! (Hořčík, Draslík, Omega 3 kyseliny)

MUSÍTE PÍT

Myslete na to, že během dne je třeba pravidelně pít! Nejlepší volbou jsou minerální vody (pokud možno neperlivé) s vysokým obsahem minerálních látek. V průběhu 1. fáze je třeba každý den vypít alespoň 2 litry tekutin. Vhodné je vypít 0,4 litru tekutin na 10 kg ideální hmotnosti!

Doporučené nápoje: minerální voda (neperlivá), lehký neslazený čaj / bylinkový čaj, lehká káva / kávové náhrady (pokud možno bez umělých sladidel)

BEZPODMÍNEČNĚ SA MUSÍTE VYVAROVAT všech ostatních potravin, i kdybyste si o nich mysleli, že jsou tzv. "Dietní" či "zdravé"!

Příklady zakázaných potravin rušících efekt bílkovinné diety: chléb a všechny další druhy pečiva, suchary, cereálie, ovoce a ovocné džusy, všechny typy škrobovin, sýrů a jogurtů, alkohol (včetně piva a vína) a podobně.

Příjem potravin s obsahem sacharidů, konzumace klasického cukru je striktně zakázán, oproti 1. fázi tvoří výjimku rajčata a paprika.

Ke slazení můžete v případě nezbytnosti použít stevii, či jiné náhradní sladidlo.